ANTIQUE WOOD BEAMS & MANTELS

- Dec 27, 2018-

Zabytkowe drewniane belki uratowane ze stodół i fabryk tworzą pięknie rustykalne kominki i akcenty sufitowe. Te antyczne drewno dodaje uroku i przytulności każdemu wnętrzu.

Belki i kominki występują w dwóch podstawowych stylach - ręcznie ociosane i szorstko przeszlifowane.


RĘKA HEWN

Hand+Hewn+small

Ręcznie ociosane belki drewniane są ręcznie cięte za pomocą szerokiej siekiery i adze, aby wyrównać drewno po bokach do niestandardowego dopasowania każdej belki na miejscu. Kunszt ręcznych ciosanych belek nie ma sobie równych. Ręcznie ciosane belki mają bogatą, rustykalną estetykę, którą podziwiają miłośnicy zabytków, pozwalając, by historia tarcicy mówiła sama za siebie.


SZORSTKI SAWN

Rough+Sawn+2+small

Szorstka tarcica jest cięta, gdy drewno przycina się na wymiar za pomocą piły tarczowej pozostawiając szorstką powierzchnię. Szorstkie piłowane drewno ma mniej rustykalny wygląd w porównaniu do ręcznie ciosanych belek i zapewnia czystszy antyczny wygląd.


Wiek tych belek i ich długa historia mówią wiele o ich solidności i niezawodności. Szorstkie przecięte i ręcznie ciosane techniki użyte do budowy tych belek sto lat temu dodają charakteru, którego nie można znaleźć w nowym drewnie.


Początkowo służą one jako podpory konstrukcyjne w stodołach i halach fabrycznych, te drewno jest masywne. Nasi producenci czasami drążą belki, aby ułatwić ich przenoszenie i instalację bez poświęcania piękna zabytkowego drewna. Twój komin może być solidny lub pusty, porysowany lub ręcznie ociosany - czegokolwiek chcesz!