8 trików do naprawy i przywracania uszkodzeń drewnianych

- Sep 26, 2018-

Drewno to piękny element dekoracyjny, ale często potrzebuje trochę TLC, aby w pełni osiągnąć swój pełny potencjał. Oto osiem najprostszych sposobów naprawy i przywracania typowych problemów z drewnem. Pozwól, aby naturalne piękno drewnianych elementów w Twoim domu przebiło się!

1. Naturalnie Przywróć drewno
Zanim złapiesz sklep kupiony bejcą drewna, wypróbuj naturalny składnik. Olej kokosowy nie tylko uwadnia drewno, ale także przywraca naturalnemu kolorowi drewna i delikatnej poświacie. Może wydawać się, że "plami" drewno ciemniej, ale w rzeczywistości jest to przywrócenie zdrowszego, naturalnego koloru. Całkiem fajna sekretna moc oleju kokosowego, co?

2. Naturalnie Stain & Darken
Aby zabarwić drewno ciemniejszym, ale jeszcze bardziej naturalnym kolorem, warto spróbować octu! Możesz użyć octu balsamicznego lub octu jabłkowego, w zależności od preferowanego koloru. Jeśli wykaszniesz ocet za pomocą drucianej szczotki, zabierze to wspaniałe drewniane majsterkowanie na wyższy poziom!

3. Naprawa drobnych nicków i zadrapań
Aby naprawić niewielkie uszkodzenia, po prostu użyj tego naturalnego przepisu, aby przywrócić drewno.
Dokładnie wymieszaj ¾ szklanki oleju (idealny olej rzepakowy) i ¼ szklanki octu (biały lub jabłkowy). Postępuj zgodnie z instrukcjami aplikacji , a twoje kawałki drewna będą wyglądać równie dobrze, jak nowe w krótkim czasie! Możesz także naprawiać zarysowania, ocierając je o orzech!

4. Napraw poważne obrażenia
Jeśli masz uroczą drewnianą część, ale oczywista lektura znika z jej ogólnego wyglądu, nadszedł czas, aby wyrwać się z uniwersalnego wypełniacza Bondo! Bondo jest alternatywą dla zwykłych wypełniaczy drewnianych preferowanych przez wielu restauratorów w Hometalk. Wymieszaj Bondo, aplikuj na nierówną, uszkodzoną sekcję, a następnie wygładź piasek. Po, możesz odmalować cały kawałek dla równomiernego wyglądu.

5. Wróć do Underlying Wood
Jeśli masz starszy kawałek, który był malowany i maltretowany przez lata, odgarnij warstwy czasu, rozbierając je do oryginalnego, pięknego drewna. W zależności od rozmiaru obszaru problemowego można go szlifować (małe) lub użyć płynnej zmywarki (dużej). Aby nanieść płynny środek do ściągania, rozprowadź go równomiernie za pomocą szczotki do zrębków, aby stworzyć ładną grubą warstwę. Pozostawić striptizerkę na 30 minut, a następnie zeskrobać, stosując ziarno drewna.

6. Refinishing Wood Like A Pro
Renowacja drewna może wydawać się prosta; po prostu kup plamę i aplikuj - ale weź ją od ekspertów od makeowania mebli Hometalk, wiele można zrobić, aby wzmocnić proces barwienia. Po pierwsze, upewnij się, że szlifujesz drewno - nawet jeśli nie widzisz żadnego wykończenia ani warstwy wierzchniej. Należy przeszlifować ziarno (w tym samym kierunku, co słoje drewna). Zacznij od gruboziarnistego grysu, a na koniec z drobnym ziarnem, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Ładna gładka powierzchnia drewna z łatwością zaakceptuje twoją plamę i będzie równomiernie kolorować. Zastosuj plamę szmatką, aby uzyskać świetną kontrolę i na koniec dokładnie nabij się, aby uzyskać bardziej trwały i atrakcyjny efekt końcowy!

7. Napraw otwory
Czy lubisz wygląd odzyskanego drewna lub palet, ale czy są stare, nieatrakcyjne otwory na gwoździe, które Cię powstrzymują? Daj im but z tą sztuczką przywracania! Najlepiej uzupełnić otwory drewnem, zamiast klejem, aby drewno wyglądało naturalnie i równomiernie. Wystarczy wyostrzyć wykałaczkę, szpikulec lub nawet karmelowy jabłecznik i włożyć go do środka! Po zakończeniu szlifowania do wykończenia koloru, będziesz gotowy do pracy!

8. Napraw znaki wodne
Czy brzydki znak wodny odmawia współpracy z Twoim lakierowaniem lub odświeżaniem? Daj tę irytującą plamę butem za pomocą szelaku! Powłoka powlekająca, taka jak Zinsser Bulls Eye Spray, zapieczętuje znak i zapobiegnie jakiemukolwiek przelotowi, aby można było malować w spokoju.