8 Midcentury Modern Decor & Style Pomysły: Wskazówki dotyczące projektowania wnętrz

- Dec 10, 2018-

LW-17-08-25-102-DW

Jeśli nie było to oczywiste ze wszystkich pastelowych różowych sof i duńskich kredensów na twoich społecznych kanałach informacyjnych , to w połowie nowoczesności współczesny wystrój wciąż ma chwilę. Choć elegancki i ponadczasowy, styl może szybko zmonopolizować pokój (lub sprawić, że pojawi się przestarzały), jeśli nie zostanie wykonany z zachowaniem ostrożności. Kluczem do stworzenia estetycznego wyglądu zdecydowanie nie-Brady Bunch jest zrozumienie jego historii i stworzenie nowoczesnego miksu. Nowy w stylu, ale lubisz wygląd? Dowiedz się wszystkiego i dowiedz się od ekspertów, jak dodać szaleństwu Mad Men do swojej przestrzeni dzięki nowoczesnemu wystrojowi w średnim wieku.

1. Co to jest projektowanie w połowie wieku?

Ruch obejmował okres od 1933 do 1965 roku i obejmował zarówno architekturę, jak i projektowanie przemysłowe, wnętrzarskie i graficzne. Projektanci tacy jak Charles i Ray Eames, Harry Bertoia, Arne Jacobsen i George Nelson stworzyli kultowe meble i oświetlenie, które są nadal bardzo pożądane. Styl architektoniczny, widziany w pracach takich talentów jak Richard Neutra i Rudolph Schindler, znany jest z wykorzystania przestrzeni szkła, płaskich płaszczyzn i silnego połączenia z naturą.

2. Jakie są inspiracje stojące za projektem w połowie wieku?

Styl wyrósł z modernizmu z początku XX wieku, w tym z ruchów międzynarodowych i Bauhausu. Midcentury naprawdę zajęte po II wojnie światowej, dzięki nowym technologiom i materiałom oraz nowemu dobrobytowi. Migracja do obszarów miejskich, a tym samym do mniejszych pomieszczeń mieszkalnych, również wpłynęła na projekty epoki.

3. Jakie są cechy projektu połowy wieku?

  • Wpływy organiczne

  • Proste formularze

  • Nacisk na funkcję

  • Demokratyczny (innymi słowy, przeznaczony dla wszystkich)

4. Jak możesz stwierdzić, czy utwór jest w połowie stulecia?

"Identyfikacja kawałków w średnim wieku nie zawsze jest łatwa" - mówi Meghan Lavery i Daniel King, założyciele Home Union , butiku z Brooklynem, specjalizującego się w sprzęcie domowego z tamtych czasów. "Meble midcentury funkcjonują bardzo dobrze ze względu na swoją prostotę i doskonałe wykonanie. Ale na ogół możesz szukać oczywistych wskazówek, takich jak nóżki czy sprzęt. Kolejną świetną wskazówką jest poszukiwanie kraju produkcji - Dania, Jugosławia, Japonia, Włochy i Ameryka są często autentyczne w połowie stulecia. "Mówiąc prościej, odrób swoje zadanie domowe przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji.

5. Jaki jest najlepszy sposób, aby nowy kolekcjoner wykorzystał meble w średnim wieku?

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego domu meble w średnim wieku, Daniel i Meghan proponują zacząć od wszystkiego, czego brakuje w pokoju. Jeśli potrzebujesz stolika koktajlowego, wiosną dla projektu w połowie stulecia, który działa z przestrzenią. "Każdy punkt wyjścia jest dobry", mówią, "a budowanie po kawałku, naszym zdaniem, jest najlepszym sposobem na stworzenie wyjątkowej przestrzeni. Powiedział, że podstawowe kawałki, które naszym zdaniem mogą zrobić lub złamać przestrzeń, to credenza, fotel lub lampa. "Nie bój się mieszać w połowie z kawałkami z innych okresów. "Obaj zgadzamy się, że czystość i minimalizm mebli w średnim wieku to ponadczasowy wygląd, który doskonale komponuje się z innymi rodzajami wystroju domu" - mówi Meghan. "Kieruję się poszukiwaniem utworów, które opowiadają swoje własne historie. Niektóre kawałki mogą opowiedzieć o częstych gospodarzach nocnych przyjęć, podczas gdy inni opowiadają historię zdrowej rodziny jedzącej niedzielne obiady przy stole jadalnym na cenionej porcelanie Mamy. "

6. Czy należy omijać niektóre materiały?

Jeśli ten kredens, którego szukasz, nie jest z litego drewna, nie martw się. "Ludzie często są zawiedzeni, kiedy dowiadują się, że mebel jest wykonany z drewna, a nie solidny - i myślę, że jest źle!" - mówi Daniel. Niektóre z jego ulubionych i najbardziej poszukiwanych dzieł połowy stulecia są wykonane z forniru. "To nie jest nowa technika zastosowana tylko do tańszych mebli. Zabytkowe elementy wykonane z forniru trwały tak długo, jak długo mają, ponieważ są wykonane z myślą o funkcjonalności, z dopasowanym drewnem i wkładem ".

7. Jakie kolory dobrze pasują do mebli z połowy stulecia?

Tradycyjna paleta średniego wieku sięgała od jasnych odcieni w latach pięćdziesiątych do ziemistych w latach sześćdziesiątych, więc styl ten ma wiele odcieni. Nie gotowy na wyskakujące czerwone lub oliwkowe obicia? "Wyciszone kolory i pastele działają dla nas naprawdę dobrze" Daniel i Meghan mówią AD. "Szczególnie bladoróżowy. Neutralne nigdy nie wychodzą z mody. "

8. Jak wypełnić przestrzeń zainspirowaną klimatem średniowiecza?

To wszystko w akcesoriach. "Aby uzyskać stylowe dodatki, dążymy do tego, że jesteśmy pasjonatami i rzeczy, których używamy na co dzień - pomijając tylko to, czego potrzebujesz", mówi para. "Uwielbiamy rośliny, poduszki podłogowe i kamienie, ale dokładamy wszelkich starań, aby zachować porządek". Ich najnowsza obsesja: świeczniki. Łatwym sposobem uniknięcia zbyt jednolitej przestrzeni jest zastosowanie mebli o różnych wysokościach. "Najlepiej nie mieć wszystkiego za nisko lub za wysoko. Wymieszaj to ", mówi duet. "Uwielbiamy niską sofę i niski stolik kawowy, ale spróbuj dodać lampę łukową jako kontrast wysokości i uzupełnić przestrzeń."